FUMO design - jak powstają lampy

Kilka słów o tym jak powstają nasze lampy ...

 

Na początku jest potrzeba do zaspokojenia – to ona w pierwszej fazie określa komu i czemu ma służyć lampa. Wyobrażenie przestrzeni, w której może być lampa i czynności, którym ma towarzyszyć jest punktem wyjścia do pierwszego szkicu lampy.

Późnej pojawia się materiał: stalowe rury, kolanka, mufy, nyple. Rozpoczyna się właściwy proces twórczy. Element do elementu, przekładanie, skręcanie, rozkręcanie, poprawki projektu, dobór żarówki. Aż w końcu pojawia się ONA – prosta, piękna, funkcjonalna.

Lampy, które tworzymy mają surową, czystą, minimalistyczną formę. Powstają z myślą głównie o loftowych i skandynawskich wnętrzach, zarówno tych  mieszkalnych jak i komercyjnych. Podkreślą industrialny charakter przestrzeni lub będą ciekawym przełamaniem we wnętrzu hygge.

Starannie dobrane ledowe żarówki Edisona dopełniają lampy zapewniając miękkie rozproszone światło.

Lampy są ręcznie robione, pokryte podwójną warstwą farby oraz lakieru ochronnego i wykończone przewodem w czerwonym tekstylnym oplocie. Każda lampa ma wybity unikalny numer seryjny.

 

Tworzymy też lampy na zamówienie. Możesz zamówić wymarzoną lampę o dowolnej formie i w kolorze, który lubisz najbardziej. Zapraszamy do kontaktu.