Drewno. Metal. Minimalizm.
Tworzymy z szacunkiem.
Meble i dodatki na lata.

RZEMIOSŁO

W rodzinnej pracowni wykonujemy ręcznie nowoczesne wieszaki, designerskie półki. Dbamy o jakość, detal i wykończenie nawet najmniejszych drewnianych akcesoriów.

Z DREWNA I METALU

Przedmioty z drewna i metalu pasują do różnych wnętrz i stylów. Przekonaj się jak ciekawie można je wykorzystać. Pomogą utrzymać porządek i przydadzą się na poprawę humoru.

SZACUNEK

slow furniture w pędzącym świecie

W Fumo Design działamy w duchu slow furniture. Czyli z szacunkiem dla Ciebie i Twoich pieniędzy. Z szacunkiem dla materiałów, z których tworzymy. Z szacunkiem na naszej pracy. Z szacunkiem dla planety, na której wspólnie żyjemy.

Potrzeba ponad 100 lat by drzewo dało nam materiał w postaci drewna. Wykorzystujemy je więc mądrze, bez marnowania. Dbamy by pochodziło z odpowiedzialnych źródeł. Wykańczamy je naturalnymi woskami i olejami.

Z litego drewna i metalu tworzymy meble i dodatki na lata. Takie, które można łatwo odnowić. Takie, które świetnie sprawdzają się w różnych pomieszczeniach i stylach. Takie, które przekażesz kolejnym pokoleniom.

wieszak do przedpokoju industrialny
wizytownik drewniany
TRWAŁOŚĆ

materiały, których używamy

Tworzymy wyłącznie litego drewna z Polski. Staramy się zaopatrywać lokalnie z odpowiedzialnych źródeł. Równie starannie dobieramy rury i kątowniki z polskich odlewni z tradycjami.

Do koloryzacji i zabezpieczenia drewnianych akcesoriów i mebli używamy naturalnych wosków (75% wosku pszczelego i carnauba) oraz olei z firmy Borma Wachs. Metale pokrywamy niezwykle trwałą farbą na bazie oleju sojowego bez chromianów i ołowiu od Rust-Oleum.

Zależy nam na wytwarzaniu rzeczy trwałych i solidnych, na lata. Nie uznajemy półśrodków. Każdy element musi być wysokiej jakości tak, by oprzeć się szybkiemu upływowi czasu

Pakujemy w duchu less waste – tylko w to, co niezbędne i, jeśli to możliwe, staramy się unikać plastiku. Karton łatwiej wykorzystać i poddać recyclingowi.

WE DWOJE

duet (nie)doskonały

Fumo Design to Gosia i Radek. To pracownia małżeńska. To duet pasujący do siebie trochę jak drewno i metal: z pozoru bardzo różne, a jednak tworzą harmonijną całość. Tak jest w naszym życiu, i tak jest w Fumo.

mistrz kreacji i precyzji

Radek, umysł ścisły z wykształceniem inżynierskim, to złota rączka. Jednak najbardziej upodobał sobie pracę z drewnem i stalą. Uwielbia projektować, wymyślać, ulepszać, usprawniać. Prototypom czasem nie ma końca. To zadziwiające, ile w inżynierze może być artysty.

Precyzja to jego drugie imię. Każdy kawałek drewna musi być idealnie wyszlifowany, frezowane szczeliny muszą zgadzać się co do milimetra, a spawy mają być tak gładkie, by nikt nie wiedział, że coś było spawane.

Jego rzemieślnicza dusza nie pozwala na fuszerkę czy marnowanie materiału. A artystyczny nieład może być wszędzie, byle nie w narzędziach.

industrialne dodatki do domu
industrialne meble na zamówienie

ja ci to zorganizuję

Gosia, całym sercem humanistka, ogarnia tzw. całą resztę funkcjonowania pracowni. Prozaiczną codzienność przedsiębiorcy, organizację wszystkiego, co jest do zorganizowania. Pilnuje terminów, i czasem Radka 😉

Ale przede wszystkim dba o Klientów Fumo Design: o zamówienia i specjalne życzenia. Udziela informacji i służy radą. Chętnie słucha uwag, opinii i sugestii.

Porządkuje i układa wszystkie elementy układanki w całość. Zgodnie z duchem slow.

Bo slow to idea, która spaja nas jako duet. W pracowni Fumo przybiera formę slow furniture i wypływa z głębokiego szacunku dla tego co robimy, z czym i dla kogo pracujemy.

Zapraszamy! Rozgość się i zostań w Fumo na dłużej!

ZAPRASZAMY

Rozgość się i znajdź coś dla siebie!